Wróżka * Tarot * Wróżby

Tarot

Przyporządkowanie znaków zodiaku do kart dworskich w tarocie.


Opiszę tylko żywioł ognia, czyli dwór pałeczek (karty dworskie).

Dwór pałeczek to żywioł ognia w astrologii, a więc znaki zodiaku: Baran, Lew, Strzelec. Z kolei katy dworskie z dworu pałek to: Król i Królowa pałek, rycerz pałek i paż pałek.

W archetypie zodiakalny Baran jest przedsiębiorczy, impulsywny, nie lubi czekać. Nie chce się podporządkować cudzym rozkazom i chce osiągnąć czołowe stanowisko. Lubi narzucać swoje zdanie innym, jest dumny, egocentryczny. Potrafi zaryzykować, jest szybki w działaniach, oraz zawsze chce być na pierwszym miejscu, najlepszy. Oczywiście w archetypie. Musimy pamiętać, że tak naprawdę każdy człowiek składa się z kilku archetypów znaków w jego horoskopie urodzeniowym. I jeśli ktoś ma Słońce w znaku Barana w horoskopie urodzeniowym, oznacza to, że jest słonecznym Baranem, ale oprócz tego w jego horoskopie inne ważne elementy jak np: Księżyc, Ascendent, itd Położone będą w znaku Ryb, wówczas taka osoba ma również dużo cech zodiakalnych Ryb.

Zatem Król Pałek w archetypie przynależy do znaku zodiaku Barana.

Królowa pałek będzie to znak zodiaku Lew. Królowa pałek w archetypie lubi błyszczeć, ogólnie skupiać uwagę na sobie innych, jest czuła na krytykę, czasem można ją porównać do takiej gwiazdy estradowej, pewna siebie, przedsiębiorcza, ognista, silna wola, dumna, potrzebuje uznania dla swojej osoby, obraża się, kocha komplementy.

W astrologi mówiąc o archetypach, znak zodiaku Lwa, lubi zwracać uwagę na siebie, oczekuje uznania. Jest dumny, wrażliwy na krytykę, egocentryzm, wysoka godność. Duma nie pozwala mu się płaszczyć przed innymi. Lew chce być podziwiany, podobnie jak Królowa pałek.

Rycerz pałek, który jest na ogól bardzo aktywny i może dużo podróżować (posiada środek lokomocji). Kocha wolność, jest otwarty, ciągle: naprzód, z optymizmem patrzy na świat. Ma tendencje do przesady, brawura, nadaktywny, szczery.

Podobnie jest z zodiakalnym Strzelcem, który oprócz tego, również potrafi być serdeczny, pełen energii, idealista.


Król pałek - Baran.

Królowa pałek - Lew.

Rycerz pałek - Strzelec.


Pozdrawiam, Barbara Stanisławska.

 

Polecane strony: horoskop Katalog Gwiazdor

Polityka Prywatnosci | Polityka Cookies