Wróżka * Tarot * Wróżby

Tarot

 

ImageSpójrzmy uważnie na Arkan Wielki - Wisielec XII, jest na niej postać mężczyzny, który wisi do góry nogami, uwiązany do gałęzi. W tej pozycji w jakiej wisi, nie widać wielkiego cierpienia, katorgi, gdyż jego twarz nie zdradza żadnych oznak tortur, tragedii.

Symbol na karcie Wisielec XII (do góry nogami) ujawnia, że życie tego człowieka zostało wywrócone do góry nogami i musi teraz spojrzeć na życie z zupełnie innej perspektywy, przełamać swoje dotychczasowe poglądy na zycie. Zacznie patrzeć na świat inaczej, priorytety zmienią się, nastąpi przewartościowanie jego celów i działań. Sprawy, które teraz dostrzega, wcześniej wydawały mu się mało istotne, a z powodu niskiej atrakcyjności, nawet monotonne. Tym samym wizja aktywności w wielkim świecie, dotąd zasłaniała mu świat na prawdziwe wartości jak: rozwój duchowy, zdrowie, itp.

I teraz sprawy, które przez ostatni czas pochłaniały jego energię, wciąż pędząc do przodu, nie oglądając się za siebie zwłaszcza powiązane ze sprawami materialnymi, finansowymi, pozycją zawodową, przestaną być dla niego najważniejsze. Bo w miejsce dotychczasowych priorytetów, wejdą nowe: wyższe wartości duchowe, zdrowie, itd.

Poza tym jest to świetna okazja do rozwoju duchowego, odłączając się nieco od tego co: materialne, namacalne, itd.

To czas wycofania się z aktywnego życia.

Więc jest to moment zatrzymania się, przerwania życiowego galopu, zawieszenia sytuacji. Zostanie spowolniony na przykład ciąg aktywnego życia towarzyskiego, bo energia tej karty wymusza na nas odpoczynek, gdyż nasze ciało fizyczne i umysł - zmęczyły się. Nie mamy także żadnych sprecyzowanych celów na życie, lecz się zastanawiamy dopiero, czujemy się nieprzystosowani do danej sytuacji. A przez naszą pasywność, nie możemy zrobić żadnego kroku do przodu.

Jest to nowy etap życia, w którym aktywne życie zostaje zastąpione "stanem zawieszenia", w którym stojąc w miejscu, wyczekujemy na odpowiedni moment, nie podejmując się aktywności. Wynika to z własnej potrzeby odpoczynku bądź sytuacja nas do tego zmusza. Dlatego karta Wisielec XII sama w sobie nie posiada własnej woli, jest to energia bierna, wyczekująca i tym samym wszelkie sprawy mogą się opóżniać.

Ale zwalniając hamulec, jesteśmy w stanie wreszcie zauważyć, co jest w życiu najważniejsze. Oraz dostrzec błędy jakie popełnialiśmy i mamy czas na ich poprawę.

Jest to karta także poświęcenia, bo w archetypie odpowiada w astrologii za: Neptun, domu 12, i Ryby. Czyli uczymy się umiejętności "poświecenia", w imię wyższych wartości. Bo aby osiągnąć to co sobie zamierzyliśmy, musimy coś oddać, ofiarować, dać w zamian, poświęcić jedną sferę życia, aby druga mogła rozkwitać.

Oraz umiejętność rezygnacji z tego, co przez ostatni czas pochłaniało aktywnie nasz czas. Także pogodzenie się z tym, że jest taka, a nie inna sytuacja, nabrać musimy do tego więcej dystansu (Wisielec XII).

Nie będzie to łatwe, a w sporadycznych przypadkach bardzo trudne. Gdzie wówczas może nam towarzyszyć ogólne zmęczenie, brak celu w życiu, wyjałowienie emocjonalne, bierność, monotonia, sprawy się opóżniają, nie potrafimy podjąć się aktywnego działania. A w sporadycznych przypadkach kłopoty zawodowe, finansowe, z pracą, ze zdrowiem, apatia, depresja, wycofanie - gdy obok karty Wisielec XII są karty (miecze) zwłaszcza (9, 3, 4, 10), albo karta Wieża XVI, Śmierć XIII.

Więc wówczas najlepiej będzie dla nas jak odpoczniemy, zajmiemy się sobą, swoim zdrowiem, a wszelkie sprawy odłożymy na bok, na inny moment.

To także czas, gdzie rezygnując z czynnego działania, wychodząc z pozycji "e tam, wszystko mi wisi", stajemy się obojętni.

Sytuacje - Wisielec XII, przedstawione opisy poniżej będą ogólne, bo dużo zależy od tego, o co pytamy, jakie są otaczające karty, itd.

Jaki czas?

Na pytanie o czas karta Wisielec mówi, że sprawy się będą opóżniać, że trzeba będzie zdecydowanie dłużej na coś poczekać. Z kolei przy karcie Rydwan VII - sprawy będą bardzo szybko realizowane.

Czy uda mi się załatwić sprawę, w terminie jakiego oczekuję, na przykład do 2 miesięcy?

Karta mówi, że prawdopodobnie sprawa się przedłuży, opóżni, czyli nie rozwiąże się w terminie oraz będzie wymagała większego poświęcenia.

Ja - zdrowie.

W roku 2009 na początku wylosowałam karę między innymi Wisielec XII - jej symboliczny wymiar był taki, że przez wiele miesięcy musiałam zrezygnować z nadmiaru pracy (mało pracowałam), bo choroba wymusiła na mnie wypoczynek.

Czy dostanę pracę w najbliższych 3 miesiącach?

Kobieta się pyta: karta mówi, że prawdopodobnie do trzech miesięcy (o które pyta) pracy nie będze, raczej w póżniejszym terminie, bo sprawy się teraz zatrzymały. Informuje ją także, że ona zaprzestała czynnego działania w jej poszukiwaniu. Zamiast jej szukać, to jest bierna, wyczekuje jej, aż praca sama do niej przyjdzie. bądź są inne sytuacje życiowe, które blokują jej czynne działanie.

Czy on się z Tobą skontaktuje na przykład do 4 tygodni?

Wyszła karta Wisielec XII - która mówi, że sytuacja utknęła w martwym punkcie, zawiesiła się, i prawdopodobnie on nie wykona żadnych teraz kroków, aby się z Tobą skontaktować w terminie o jaki pytamy. bądź sam wyczekuje, i nie zrobi żadnego kroku w Twoją stronę.

Arkan Wielki Wisielec XII w otoczeniu innych kart.

Oczywiście opisy znów będą ogólne, bo trzeba przeanalizować cały rozkład kart. Ale pokaże kilka połączeń karty Wisielec XII z inną kartą. Dużo też zależy od tego o jaką kwestię pytamy, jaką dziedzinę życia.

Jeśli pytamy o zdrowie to:

Karta Wisielec XII + karta Śmierć XIII - mówi, że pojawią się jakieś kłopoty zdrowotne, które wymuszą odpoczynek na tej osobie. Wypoczynek na przykład w szpitalu, w sanatorium, bądź w domu, itd.

Jeśli obok karty Wisielec są karty (miecze) zwłaszcza 3, 4, 9, 10 - informują, że osoba ma kłopoty emocjonalne, depresja, apatia, izolacja, choroby sporadycznie psychiczne, bądź ogólnie jakieś kłopoty zdrowotne, itp.

Zdrowie - Wisielec XII ogólnie.

Wszelkie psychozy, urojenia, depresje, lęki, melancholie, izolacje z aktywnego świata. Także odmieniona świadomość po środkach uzależniających: narkotyki, leki, alkohol. A takża choroba metaboliczna niedoczynność tarczycy, dlatego że w tej chorobie dochodzi do spowolnienia procesów metabolicznych, a właśnie charakter karty w tarocie Wisielca XII to: zatrzymuje, zwalnianie aktywności. Chorowałam na niedoczynność tarczycy, i ta karta mi wychodziła w rozkładzie w życiu mówiąca, że muszę uregulować poziom hormonów tarczycy w organizmie. Poza tym karta Wisielec XII to w astrologii: Neptun, dom 12, Ryby.


Autor: Barbara Stanisławska. Serdecznie pozdrawiam, 6 czerwiec 2010.


Karta Diabeł XV w rozkładzie

ImageArkan Wielki Diabeł XV reprezentuje zasób zgromadzonej energii, która wyraża się w działaniu, ruchu, konkretnej sytuacji. Lecz nad energią tą, jest często trudno zapanować, ona nie jest kierowana zawsze świadomą decyzją, ale najczęściej niekontrolowanym impulsem.

Energia w karcie Diabeł XV przebiega pod postacią również napięcia wewnętrznego - zwłaszcza seksualnego, napiętych, a nawet stłamszonych, emocji, a bardzo sporadycznie nerwic, gdzie napięcie te musi zostać rozładowane. I jeśli człowiek jest świadomy ryzyka, które niesie ze sobą ta karta, czyli potrafi oprzeć się różnym życiowym pokusom, jest w stanie tą energię nakierować na dobry cel, na przykład: wykorzystując ją w swojej pasji życiowej, np: tworząc ciekawe projekty, rozwijając prężnie kolejną gałąż swojej firmy, albo pomnażając swoje dochody finansowe, i wkładając w cały ten proces swoją energiczność i pracowitość, itd. Dlatego też karta Diabeł XV nie zawsze zwiastuje zło, i błąd. Ona przede wszystkim reprezentuje zapas zgromadzonej, aktywnej energii we wnętrzu człowieka, która służy do różnych celów, do działania. Gdy jednak człowiek ulega pokusie (karty Diabeł XV), wówczas jego działania dążą w kierunku egoistycznych korzyści, dopuszczając się jednocześnie oszustwa wobec szeregu różnych osób. Lecz najczęściej energia ta popycha nas do działań niekontrolowanych, bo coś, bądź ktoś nas ekscytuje, pobudza, albo czujemy się zakleszczeni w łańcuchy jakiejś sytuacji, i sądzimy, że nie mamy na to żadnego wpływu.

I najczęściej energia ta popycha nas do działań niekontrolowanych, bo coś, bądź ktoś nas ekscytuje, pobudza, albo czujemy się zakleszczeni w łańcuchy jakiejś sytuacji, i sądzimy, że nie mamy na to żadnego wpływu.

Trudno jest oprzeć się jakiejś pokusie, większość z nas tak stwierdzi, człowiek nie zawsze potrafi uruchomić kontrolną lampkę przed popełnieniem jakiegoś głupstwa, na przykład spędzamy czas na jakimś przyjęciu, dobrze się bawiąc, a w wypitym alkoholu nie mamy żadnego umiaru, bądź zatapiamy naszą depresję, smutki, pochłaniając duże ilości słodyczy. Bo w danej chwili jest w nas jakieś napięcie (karta Diabeł XV), które powoduje rozdrażnienie, niepokój, i chcemy to napięcie rozładować. I najgorzej jest, gdy działania te wymykają się spod kontroli, bo zbyt duża ilość wypitego alkoholu, ma swój wydżwięk w postaci złego samopoczucia na drugi dzień.

Losując tą kartę w rozkładzie, zwykle nie postępujemy rozsądnie, nasze działania, plany kierują się zwykle złym, niewłaściwym torem, bo zwykle jesteśmy pod wpływem innych, bądź jakiejś sytuacji, która totalnie nami zawładnęła. W najgorszym wydaniu, obsesyjnie myślimy o czymś bądź o kimś, nie chcemy, nie potrafimy popuścić. bądź czujemy potrzebę, aby kontrolować innych, wyrażając swoją zazdrość, natarczywość i mamy fałszywe wrażenie potęgi nad życiem innych.

Karta Diabeł jest symbolem energii w różnej postaci, naszych seksualnych instynktów, knucie, uległość, tyrania, materializm, strata, kradzież, opętanie, namiętność, pycha, manipulacja, zazdrość, pazerność, żądza władzy. Wszelkiego rodzaju nałogi, poczucie niższości, złudne wrażenie mocy. Wszystko to co nam sprawia przyjemność, lecz dalekie jest od moralnych zasad. Przestroga, zły kierunek drogi, złe rady i niewłaściwe decyzje, sprytni manipulatorzy; pokusa, natręctwa, uczucie, że coś bądź ktoś ma nad nami władzę. Wszystko to zamknięte jest w jest w grafik najróżniejszych nałogów. Czujemy się od czegoś bądź kogoś uzależnieni.


Przykład 1, czy on mnie kocha?

Pewna kobieta pyta się wróżki o relacje z mężczyzną, którego poznała. Ona zastanawia się, czy ten mężczyzna żywi do niej szczere uczucia?. I czuje, że przy nim traci zdrowy rozsądek. A karta, która obrazuje ich relacje to: Diabeł XV - karta ta wyjaśnia nam, że w obecnym czasie mężczyzna nie traktuje tego związku poważnie, lecz pochłonięty jest tylko myślą o tym, aby ich relacja była na płaszczyżnie seksualnej. Uważaj bo to zwykły uwodziciel. karta Diabeł potwierdza również, że jest między nimi iskra namiętności. Wróżka stara się jej uświadomić zagrożenie jakie niesie ze sobą ten Arkan Wielki, że tutaj nie ma pewności co do szczerych uczuć tego mężczyzny do niej. Ale jej jest ciężko z tych spotkań zrezygnować, i wierzy, że sytuacja zmieni się na jej korzyść. Niestety nie zmieniła się, mężczyzna w końcu wyjaśnił jej, że zainteresowany jest tylko romansem. A ona ma wrażenie, że ta znajomość totalne ją zawładnęła, czuje się osaczona myślą o nim, i nie potrafi z nego zrezygnować, jest zakleszczona emocjonalnie. Ta ślepa miłość zadecydowała za nią.

Tak między innymi przejawia się w rozkładzie karta Diabeł, reprezentuje sytuację, nad którą nie do końca potrafimy zapanować. I w kwestiach partnerskich często, gdy pokaże się w rozkładzie karta Diabeł, nie pozostawia nam wyboru w decydowaniu świadomie o naszym życiu uczuciowym, lecz nasze żądze wewnętrzne decydują za nas, czujemy się emocjonalnie stłamszeni, bądź jesteśmy pod wpływem innych; jesteśmy ofiarą jakiejś mocy, wewnętrznej bądź z zewnątrz. I wszelkie te działania kierują się w stronę egoistycznych celów. Tu nie ma mowy o poczuciu wolności emocjonalnej.

Spójrzmy na symbolikę, karta przedstawia dwóch kochanków zakutych w łańcuchy i Diabła, który reprezentuje moc, która jest ponad ich siły.


Przykład 2, zazdrosny partner.

Pewien mężczyzna zapytał się mnie, dlaczego jego związek się sypie, dlaczego nie potrafią dojść do porozumienia, ciągle się kłócą. Dla niego wylosowałam kartę Diabeł, który wyjaśnił nam, że mężczyzna ten ma trudność w wyrażaniu się w tej relacji, bo rządzi nim zazdrość, skrajna nieufność wobec partnerki i zaborczość. Partnerka jego czuła się osaczona, więc chciała podjąć decyzję o rozstaniu. Mężczyzna z kolei nie chciał się z tym pogodzić, więc szantażował swoją ukochaną, wszystko po to, aby nie odeszła. Mężczyżnie temu było bardzo trudno, bo czuł się uwięziony w łańcuchach swojej wewnętrznej siły, która go kontrolowała. źródło tego zachowania ma swoje korzenie z dzieciństwa, domu rodzinnego (dodatkowa karta 6 kielichów obrócona), w którym podstawy bezpieczeństwa zostały mocno zaburzone. W takim przypadku terapia psychologiczna jest w stanie rozlużnić te łańcuchy obsesji.

Przykład 3, czy będziemy razem na dobre i na złe?

Młoda kobieta, niedawno poznała mężczyznę, między nimi było już kilka spotkań towarzyskich, kobieta jest nim zauroczona, nawet zakochana. I pyta się, że będą tworzyć związek na dobre i na złe? Wyszła karta Diabeł XV ostrzegając ją, że partner liczy tylko na romans. Zatem on chce uzyskać tylko coś dla siebie, nie patrząc na jej uczucia. I znów energia Diabła XV pokazała swoje egoistyczne, niecne plany.


Przykład 4, wyjazd.

Jak pisałam wcześniej energia karty Diabeł, przebiega pod postacią zwykle napięcia seksualnego, emocjonalnego, itd. Zatem odpowiadając na krótkie pytanie, jak będzie wyglądał wyjazd z mężczyzną, o którego pyta pewna kobieta, losując ten Arkan Wielki + Mag I, to możemy być pewni, że dojdzie między tą parą do kontaktu seksualnego.


Przykład 5, jak spędzimy weekend?

Młoda kobieta, która jest w stałym związku ze swoim partnerem, i gdzie sytuacja uczuciowa jest w tym związku jasna, stabilna, to losując taką kartę Diabeł XV, na pytanie co wydarzy się w weekend, gdy oboje się spotkają, karta Diabeł może obrazować ich kontakt seksualny. Albo ich pierwszy raz, karta Diabeł z dodatkową kartą Głupiec 0. bądź sporadycznie (Diabeł XV + Głupiec 0 + As Kielichów) nieoczekiwaną ciążę, jeśli się nie zabezpieczą, zwłaszcza jeśli karty te są w pozycji obróconej.

Połączenie karty Diabeł XV + Głupiec, może prognozować szaloną imprezę, wyluzowane towarzystwo, i dużo alkoholu, gdzie wszyscy tańczą, bawią sie na całego. Albo duża skłonność do nałogów i bezmyślność, jeśli zwłaszcza jedna karta jest obrócona.


Przykład 6, fantazje erotyczne.

Karta Diabeł w kontakcie z Arkanem Wielkim - księżyc XVIII i As Pałeczek, z kolei reprezentuje marzenia, fantazję (Księżyc) seksualne. Albo poczęcie dziecka, zwykle oczekiwana ciąża. Itd.

Czujesz ciągle wątpliwości co do podjęcia danej decyzji?, o tym mówi karta Diabeł, i lepiej nie podejmować decyzji na podstawie wylosowanej karty Diabeł, bo może się okazać, że była ona niesłuszna, i póżniej będzie trudno z niej wybrnąć, bo nie jest podjęta na podstawie świadomych pobudek, lecz złudnych nadziei, albo wynikająca z wewnętrznego przymusu.

Gdy energia Diabła oddziałuje na nasze życie, to albo czujemy się tacy malutcy, zakompleksieni, bądź tylko nam się wydaję, że posiadamy potężną moc, którą projektujemy na innych, gdyż chcemy wytargować jak najwięcej dla siebie, nie licząc się z emocjami innych.

Jak łatwo przekroczyć granicę zdrowego rozsądku i tak szanowanej uczciwości, będąc pod wpływem tej karty, wówczas może się zdarzyć, że Diabeł kusi nas, "a weż sobie więcej". Zwłaszcza gdy karta jest w pozycji obróconej. Albo sami jesteśmy narażeni na nieuczciwe zamiary ze strony innych.


Przykład 7, nieuczciwy wspólnik.

Wystrzegajcie się zatem Moi Drodzy przyjaciela bądź wspólnika, który pokazał się w kartach pod wibracją karty Diabeł XV, i który proponuje wam wspólny interes. Bo niewykluczone, że ów cwany wspólnik, chce nas naciągnąć na pieniądze.

Nieuczciwy (Diabeł) wspólnik (Cesarz) wyjdzie również w połączeniu na przykład trzech kart Diabeł XV, Cesarz IV obrócony, i Mag I itd. Zwłaszcza karta Diabeł bądź Cesarz jest obrócony.

Połączenie karty Diabła XV, Cesarza IV zwłaszcza w pozycji prostej i Maga I, może informować ogólnie, że mężczyzna, wkłada dużo energii, ekspresji (Diabeł) w swoją pracę (Cesarz), rozwija się (Mag I) prężnie w swojej drodze zawodowej.

bądź (Diabeł + Cesarz + 3 kielichów), połączenie to reprezentuje w rozkładzie mężczyznę (Cesarz), wyjątkowo atrakcyjnego seksualnie (Diabeł).

Także (Diabeł XV + Cesarz IV + Mag I), i karta Diabeł bądź Cesarz jest obrócona, reprezentuje szefa, który jest żądny władzy, albo zwykłego łapówkarza.


Przykład 8, co to za kobieta?

Odpowiedz na konkretne pytanie, jaka jest ta kobieta?, wychodzi karta Diabeł XV obrócona - kobieta, która manipuluje, egoistyczna, zachłanna na pieniądze, i wykorzystująca swój seksapil, aby uzyskać to co oczekiwała. Diabeł XV w pozycji prostej to zwykle kobieta atrakcyjna seksualnie.

Czasem karta Diabeł w rozkładzie też może symbolizować energię, o tym już mówiliśmy, która przejawia się "szybko".


Przykład 9, pieniądze

Karta Diabeł XV + 2 Monet + As pałeczek - może oznaczać, że przelew (2 monet) przyjdzie na nasze konto szybciej (Diabeł), niż się spodziewaliśmy.


Zdrowie - karta Diabeł XV

Choroby weneryczne i inne choroby zakażne. Różnego rodzaju stany zapalne. Ogólnie choroby narządów rodnych, uczulenia. Nałogi różnego typu: alkoholizm, narkomania, bulimia, anoreksja, itd.


Autor: Barbara Stanisławska, 05 listopad 2009.

Arcykapłan V - karta dnia.

Tutaj.


Księżyc XVIII - choroby.

Tutaj.


Eremita IX.

Tutaj.


Karta dnia Rydwan VII.

Tutaj.

Polecane strony: horoskop Katalog Gwiazdor

Polityka Prywatnosci | Polityka Cookies