Wróżka * Tarot * Numerologia * Sny

O nas
Kontakt
Cennik
Opinie Klientów
Forum: tarot w praktyce
Zamów wróżbę
Wróżba - usługa
Kurs Tarota
Porada u astrologa
Kursy i warsztaty astrologii
Tarot
Wielkie Arkana
Małe Arkana
Będziemy razem? - rozkład.
Warto teraz zmienić pracę? - rozkład.
Co Cię czeka? - rozkład kart.
Kiedy poprawi się Twoja sytuacja finansowa? - rozkład.
Jak on / ona odbiera Twoją osobę? - rozkład.
Relacja partnerska, przyszłość związku - rozkład.
Przyszłość związku, małżeństwo, dzieci - interpertacja kart.
Kiedy poznasz swoją drugą połowę? Rozkład - interpretacja kart.
Wrócimy do siebie? - rozkład.
Rozkład - zdrowie, diagnoza, kiedy poprawa? Interpretacja kart.
Rozkład partnerski, szczegółowy - interpretacja kart.
Połączenia kart - interpretacja (z praktyki).
Choroba - diagnoza
Rozkład - własna firma
Jak szef postrzega twoją pracę?
Wyjazd na urlop - rozkład
Rozmowa, spotkanie - rozkład
Przeprowadzka - rozkład
Czy on jest docelowym partnerem? rozkład
Rozkład - lekarstwo
Sprawa sądowa, urzędowa - rozkład
Co Cię czeka w przyszłości - inny rozkład kart
Kredyt - rozkład kart
Cienie i blaski naszego małżeństwa - rozkład
Jakie są jego myśli i zamierzenia? - rozkład
Ślub w tarocie
Czy on Cię kocha? rozkład
Układy kart - przeprowadzka
Połączenie kart Kochankowie VI o Świat XXI
Połączenie kart Głupiec 0 i Kochankowie VI
Połączenie kart As kielichów, królowa pałeczek oraz 6 kielichów
Połączenie kart Sprawiedliwość XI oraz Śmierć XIII
Połączenie kart As buław i Arcykapłan V
Rozkład na miesiące: kiedy znajdę pracę i w jakim zawodzie?
Rozkład: rozmowa kwalifikacyjna o pracę
Jak wypadnie randka? rozkład kart
Kiedy przeprowadzka? rozkład na lata
Rozkład "decyzja", którą opcję wybrać?
Moje życie - rozkład
Jaki jest mój partner - rozkład
Rozkład "Nowy Rok"
Rozkład "Święta Bożego Narodzenia"
Dwór pałek a znaki zodiaku.
Żonaty mężczyzna w tarocie.
Jak czytać czas w Tarocie?
Rozkład zdrada
Rozkład "mój tydzień"
Rozkład "cel Twojego partnera w związku"
Rozkład "Twój seksapil"

Karta Wisielec XII - wyczekiwanie na odpowiedni moment

ImageSpójrzmy uważnie na Arkan Wielki - Wisielec XII, jest na niej postać mężczyzny, który wisi do góry nogami, uwiązany do gałęzi. W tej pozycji w jakiej wisi, nie widać wielkiego cierpienia, katorgi, gdyż jego twarz nie zdradza żadnych oznak tortur, tragedii.

Symbol na karcie Wisielec XII (do góry nogami) ujawnia, że życie tego człowieka zostało wywrócone do góry nogami i musi teraz spojrzeć na życie z zupełnie innej perspektywy, przełamać swoje dotychczasowe poglądy na zycie. Zacznie patrzeć na świat inaczej, priorytety zmienią się, nastąpi przewartościowanie jego celów i działań. Sprawy, które teraz dostrzega, wcześniej wydawały mu się mało istotne, a z powodu niskiej atrakcyjności, nawet monotonne. Tym samym wizja aktywności w wielkim świecie, dotąd zasłaniała mu świat na prawdziwe wartości jak: rozwój duchowy, zdrowie, itp.

I teraz sprawy, które przez ostatni czas pochłaniały jego energię, wciąż pędząc do przodu, nie oglądając się za siebie zwłaszcza powiązane ze sprawami materialnymi, finansowymi, pozycją zawodową, przestaną być dla niego najważniejsze. Bo w miejsce dotychczasowych priorytetów, wejdą nowe: wyższe wartości duchowe, zdrowie, itd.

Poza tym jest to świetna okazja do rozwoju duchowego, odłączając się nieco od tego co: materialne, namacalne, itd.

To czas wycofania się z aktywnego życia. Nasze działania zostaną zawieszone.

Więc jest to moment zatrzymania się, przerwania życiowego galopu, zawieszenia sytuacji, zastój. Zostanie spowolniony na przykład ciąg aktywnego życia towarzyskiego, bo energia tej karty wymusza na nas odpoczynek, gdyż nasze ciało fizyczne i umysł - zmęczyły się. Nie mamy także żadnych sprecyzowanych celów na życie, lecz się zastanawiamy dopiero, czujemy się nieprzystosowani do danej sytuacji. A przez naszą pasywność, nie możemy zrobić żadnego kroku do przodu.

Jest to nowy etap życia, w którym aktywne życie zostaje zastąpione "stanem zawieszenia", w którym stojąc w miejscu, wyczekujemy na odpowiedni moment, nie podejmując się aktywności. Wynika to z własnej potrzeby odpoczynku bądż sytuacja nas do tego zmusza. Dlatego karta Wisielec XII sama w sobie nie posiada własnej woli, jest to energia bierna, wyczekująca i tym samym wszelkie sprawy mogą się opóżniać.

Ale zwalniając hamulec, jesteśmy w stanie wreszcie zauważyć, co jest w życiu najważniejsze. Oraz dostrzec błędy jakie popełnialiśmy i mamy czas na ich poprawę.

Jest to karta także poświęcenia, bo w archetypie odpowiada w astrologii za: Neptun, domu 12, i Ryby. Czyli uczymy się umiejętności "poświecenia", w imię wyższych wartości. Bo aby osiągnąć to co sobie zamierzyliśmy, musimy coś oddać, ofiarować, dać w zamian, poświęcić jedną sferę życia, aby druga mogła rozkwitać.

Oraz umiejętność rezygnacji z tego, co przez ostatni czas pochłaniało aktywnie nasz czas. Także pogodzenie się z tym, że jest taka, a nie inna sytuacja, nabrać musimy do tego więcej dystansu (Wisielec XII).

Nie będzie to łatwe, a w sporadycznych przypadkach bardzo trudne. Gdzie wówczas może nam towarzyszyć ogólne zmęczenie, brak celu w życiu, wyjałowienie emocjonalne, bierność, monotonia, sprawy się opóżniają, nie potrafimy podjąć się aktywnego działania. A w sporadycznych przypadkach kłopoty zawodowe, finansowe, z pracą, ze zdrowiem, apatia, depresja, wycofanie - gdy obok karty Wisielec XII są karty (miecze) zwłaszcza (9, 3, 4, 10), albo karta Wieża XVI, Śmierć XIII.

Więc wówczas najlepiej będzie dla nas jak odpoczniemy, zajmiemy się sobą, swoim zdrowiem, a wszelkie sprawy odłożymy na bok, na inny moment.

To także czas, gdzie rezygnując z czynnego działania, wychodząc z pozycji "e tam, wszystko mi wisi", stajemy się obojętni.


Sytuacje - Wisielec XII, przedstawione opisy poniżej będą ogólne, bo dużo zależy od tego, o co pytamy, jakie są otaczające karty, itd.

Jaki czas?

Na pytanie o czas karta Wisielec mówi, że sprawy się będą opóżniać, że trzeba będzie zdecydowanie dłużej na coś poczekać. Z kolei przy karcie Rydwan VII - sprawy będą bardzo szybko realizowane.


Czy uda mi się załatwić sprawę, w terminie jakiego oczekuję, na przykład do dwóch miesięcy?

Karta mówi, że prawdopodobnie sprawa się przedłuży, opóżni, i nie rozwiąże się w terminie oraz będzie wymagała większego poświęcenia.


Ja - zdrowie.

W roku 2009 na początku wylosowałam karę między innymi Wisielec XII - jej symboliczny wymiar był taki, że przez prawie cały rok musiałam zrezygnować z nadmiaru pracy (mało pracowałam) i życia towarzyskiego, bo choroba wymusiła na mnie wypoczynek.


Czy dostanę pracę w najbliższych 3 miesiącach?

Kobieta się pyta: karta mówi, że prawdopodobnie do trzech miesięcy (o które pyta) pracy nie będze, raczej w póżniejszym terminie, bo sprawy się teraz zatrzymały. Informuje ją także, że ona zaprzestała czynnego działania w jej poszukiwaniu. Zamiast jej szukać, to jest bierna, wyczekuje jej, aż praca sama do niej przyjdzie. Bądż są inne sytuacje życiowe, które blokują jej czynne działanie.


Czy on się z Tobą skontaktuje?

Wyszła karta Wisielec XII - która mówi, że sytuacja utknęła w martwym punkcie, zawiesiła się, i prawdopodobnie on nie wykona żadnych teraz kroków, aby się z Tobą skontaktować. Bądż sam wyczekuje, i nie zrobi żadnego kroku w Twoją stronę.


Arkan Wielki Wisielec XII w otoczeniu innych kart.

Oczywiście opisy znów będą ogólne, bo trzeba przeanalizować cały rozkład kart. Ale pokaże kilka połączeń karty Wisielec XII z inną kartą. Dużo też zależy od tego o jaką kwestię pytamy, jaką dziedzinę życia.


Jeśli pytamy o zdrowie to:

Karta Wisielec XII + karta Śmierć XIII - mówi, że pojawią się jakieś kłopoty zdrowotne, które wymuszą odpoczynek na tej osobie. Wypoczynek na przykład w szpitalu, w sanatorium, bądż w domu.

Jeśli obok karty Wisielec są karty (miecze) zwłaszcza 3, 4, 9, 10 - informują, że osoba ma kłopoty emocjonalne, depresja, apatia, izolacja, choroby sporadycznie psychiczne, bądż ogólnie jakieś kłopoty zdrowotne, itp.


Zdrowie - Wisielec XII ogólnie.

Wszelkie psychozy, urojenia, depresje, lęki, melancholie, izolacje z aktywnego świata. Także odmieniona świadomość po środkach uzależniających: narkotyki, leki, alkohol. A także choroba metaboliczna niedoczynność tarczycy, dlatego że w tej chorobie dochodzi do spowolnienia procesów metabolicznych, a właśnie charakter karty w tarocie Wisielca XII to: zatrzymuje, zwalnianie aktywności. Chorowałam na niedoczynność tarczycy, i ta karta mi wychodziła w rozkładzie w życiu mówiąca, że muszę uregulować poziom hormonów tarczycy w organizmie. Poza tym karta Wisielec XII to w astrologii: Neptun, dom 12, Ryby.

Autor: Barbara Stanisławska. Serdecznie pozdrawiam, 6 czerwiec 2010.

 
Polecane strony: horoskop

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.